Xsignal ایکسیگنال ; آموزش بورس,آموزش تحلیل تکنیکال,آموزش تابلوخوانی بورس,آموزش امواج الیوت

تحلیل تکنیکال دلار / ریال

در نمودار دلار/ریال نکته ای که تا حدودی مشخص است این است که در موج ۵ اصلی هستیم و احتمالا دلار در ریزموج ۴ از ۵ اصلی قرار دارد که این موج می تواند تا قیمت ۲۰۰۰۰ تومان و احتمالا ۱۸۵۰۰ تومان در فیبو بازگشتی داخلی ۰.۳۸۲ موج ۳ از ۵ نزول و اصلاح داشته باشد . اصلاح تا قیمت های نزدیک به ۱۷۰۰۰ در فیبو بازگشتی داخلی ۰.۵ هم محتمل هست . تصور اولیه این است که قیمت ۱۸۵۰۰ تومان تراز محتمل تری برای اصلاح موج ۴ از ۵ است .

نمودار در تایم فریم هفتگی است . در تایم فریم روزانه الگوی دوسقف کلاسیک تشکیل شده , به همین دلیل بلافاصله پس از رسیدن به قیمت ۲۶۰۰۰ تومان یک ریزش سریع تا حدود ۲۰۵۰۰ تومان داشته ایم .

دو خط روند و کانال بلند مدت در نمودار لگاریتمی ترسیم شده یکی از دو کف در تایم ماهانه اما بدلیل شکستن این کانال , کانالی دیگری از سقف امواج اصلی ۱و۳ و کف ما بین آن ها ترسیم شده و سقف کانال قبلی به سقف جدید که همان سقف موج ۳ اصلی است منتقل شده است . اما موج شماری در نمودار خطی انجام شده است .

اما آنچه که اهمیت دارد و اولین سوال این است که دلار از سقف حدود ۲۶۰۰۰ تومان در چه بازه زمانی ممکن است عبور کند؟

پاسخ این سوال در دو نکته مشخص می گردد :

۱ –  اول اهمیت وجود تناوب در ریز امواج اصلاحی فاز انگیزشی است . هر چند وجود تناوب بین امواج اصلاحی ضروری نیست اما احتمال شکل گیری آن بسیار زیاد است . پس با توجه به بسیار ساده بودن ریزموج ۲ از ۵ می توان تا حدودی عنوان کرد که دلار در موج اصلاحی ۴ از ۵ کنونی مدت زمان زیادی را صرف شکل دادن موج ۴ از ۵ می کند و با در نظر گرفتن این عناوین دلار در میان مدت و بازه زمانی ۳ تا ۶ ماهه آخرین سقف ساخته شده حدود ۲۶۰۰۰ تومان را احتمالا رد نمی کند و توانایی عبور از آن را در میان مدت ندارد .

۲ – دوم اینکه از سوی دیگر ممکن است موج ۵ اصلی بصورت ترمینال تشکیل گردد / تا اینجا نشانه ای از ترمینال بودن موج ۵ وجود ندارد اما احتمال وقوع آن هم هر چند بسیار کم می رود . در این صورت موج ۴ از ۵ اصلاح عمیق تری خواهد داشت که زمان بر خواهد بود .

اما روند قیمتی دلار در بلند مدت همچنان صعودی به نظر می رسد و احتمالا فاز صعودی دلار در بلند مدت در قیمت های بالاتر از ۲۶۰۰۰ تومان کامل خواهد شد. این احتمال از آنجا قوت می گیرد که انتظار این که دلار در مدت زمان کمی تا سقف ۲۶۰۰۰ تومان رشد کند پایین به نظر می آمد اما رسیدن دلار به سقف ۲۶۰۰۰ تومان در مدت زمان ۹ ماهه و تشکیل امواج به گونه ای است که احتمال وقوع سقف بالاتری وجود دارد ضمن اینکه پس از یک اصلاح قیمتی برای موج ۴ از ۵ آنگاه موج ۵ از ۵ با شرایطی می تواند در قیمت های بالای ۲۶۰۰۰ تومان هم تشکیل شود .


دومین سوال این است که زمانیکه دلار از سقف ۲۶۰۰۰ تومان عبور کند اهداف بعدی دلار کدام قیمت هاست؟

جواب این سوال را پس از ایجاد کف موج ۴ از ۵ و یا زمانی که سقف ۲۶۰۰۰ تومان رو به بالا شکسته شد می توان مطمعن تر داد . در مجموع هر چقدر اصلاح موج  کنونی ۴ از ۵ عمیق تر و بیشتر باشد, اهداف بعد از عبور از سقف ۲۶۰۰۰ تومان اهداف قیمتی پایین تری است اما اگر اصلاح کنونی کم عمق و زمان شکسته شدن سقف ۲۶۰۰۰ تومانی بر خلاف تحلیل , کوتاه مدت باشد آنگاه اهداف قیمتی بسیار بالا و احتمالا سقف کانال ترسیمی از بالای موج ۱ و ۳ اصلی خواهد بود اما به هر حال مشخص کردن اهداف پس از شکستن سقف ۲۶۰۰۰ تومانی و یا مشخص شدن کف موج ۴ از ۵ با اطمینان بیشتری امکان پذیر است .

ایکسیگنال

نوشته‌های مرتبط

قوانین ارسال دیدگاه

  • دیدگاه های فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • دیدگاه های نامرتبط به مطلب تایید نخواهد شد.
  • از درج دیدگاه های تکراری پرهیز نمایید.
دیدگاه‌ها