Xsignal ایکسیگنال ; آموزش بورس,آموزش تحلیل تکنیکال,آموزش تابلوخوانی بورس,آموزش امواج الیوت

تحلیل تکنیکال سهام شرکت مهرکام پارس (نماد خمهر)

سهام شرکت مهرکام پارس با نماد خمهر و قیمت جاری ۷۶۶۰ ریال هفته معاملاتی گذشته یک کف حمایتی در قیمت ۶۴۲ تومان ساخته است. این کف حمایتی همتراز با فیبو بازگشتی داخلی ۰.۶۱۸ موج میانی ۳ از موج اصلی ۳ نیز است .

اما اگر این کف حمایتی ۶۴۲ تومانی از دست رود و خمهر قیمت های پایین تری را لمس کند آنگاه

حمایت میانگین متحرک ۲۵۰ روزه را در مسیر خود در محدوده قیمتی ۶۹۰ تا ۷۳۰ تومان داراست .

که احتمالا به این حمایت واکنش مثبتی نشان خواهد داد .

پس از تغییر روند اهداف قیمتی , قیمت های ۱۴۰۰ هم تراز با فیبو بازتابی ۰.۳۸۲ مجموع ریزامواج ۱و۳ از موج ۳ اصلی است . ممکن است این تصور ایجاد شود که موج ۵ از ۳ اصلی سقف موج ۳ از ۳ اصلی را در اینصورت رد نکرده است. این استدلال به این معنا نیست که خمهر قیمت های بالاتری را لمس نمی کند .چرا که موج ۵ در اغلب موارد سقف موج ۳ را رد می کند. بلکه بدلیل اینکه آخرین موج اصلاحی , نزول عمیقی را ایجاد کرده و اصلاح به گونه ای بوده است که تقریبا ۰.۶۱۸ از لگ صعودی قبلی را اصلاح کرده است این احتمال می رود که روند صعودی بلند مدت به پایان رسیده است و ممکن است هر حرکت صعودی فقط یک اصلاح موج B به سمت قیمت های بالا باشد . به همین دلیل هدف خمهر را در صورت حمایت و تغییر روند در حمایت های ذکر شده , همان ۱۴۰۰ تومان در میان مدت و بلند مدت در نظر می گیریم .

اما چه زمان مشخص خواهد شد که این تصور و تحلیل صحیح نیست؟ نقطه ای که خمهر میانگین متحرک را رو به پایین قطع کرده و پایین آن قرار بگیرد را می توان نقطه تصمیم گیری برای خروج و یا ماندن با سهم قرار داد که این قیمت و محدوده باطل بودن تحلیل حدود قیمت ۶۶۰ تا ۶۸۰ تومان می تواند باشد .

ایکسیگنال

نوشته‌های مرتبط

قوانین ارسال دیدگاه

  • دیدگاه های فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • دیدگاه های نامرتبط به مطلب تایید نخواهد شد.
  • از درج دیدگاه های تکراری پرهیز نمایید.
دیدگاه‌ها

*
*