Xsignal ایکسیگنال ; آموزش بورس,آموزش تحلیل تکنیکال,آموزش تابلوخوانی بورس,آموزش امواج الیوت

تحلیل تکنیکال شاخص بورس تهران

شاخص بورس پس از شکستن سقف کانال بلند مدت و عبور از مقاومت حدود ۴۶۰۰۰۰ تا ۴۸۰۰۰۰ واحد و سپس فتح قله ها یکی پس از دیگری و تشکیل سقف ها و کف های تکنیکال که هر یک بالاتر از سقف ها و کف های قبلی تشکیل شده اند که نشان از تداوم روند صعودی بود اکنون در حال یک حرکت اصلاحی است که این اصلاح بسیار با اهمیت است .

البته به نظر شاخص از سقف کانال دوبل تراز ۲۰۰ % کانال بلند مدت هم عبور کرده است و سپس دوباره به درون کانال بازگشته است . و حتی با کمی تعدیل می توان بازگشت و اصلاح کنونی را پولبک به سقف کانال دوبل در نظر گرفت . به هر حال در این تحلیل با توجه به مبهم بودن شکست کانال دوبل , سقف تشکیل شده ی آخر در تراز ۲,۱۰۳,۰۰۰ را بعنوان مقاومت شاخص در نظر می گیریم .

در حال حاضر شاخص روی سکوی ۱,۶۶۲,۲۱۵ واحد ایستاده و موج صعودی قبلی را ۳۰ درصد اصلاح کرده است . حمایت مهم شاخص حدود ۱,۶۴۵,۰۰۰ واحد هم تراز با فیبو بازگشتی داخلی ۰.۳۸۲ موج صعودی قبلی قرار دارد که احتمالا در روز معاملاتی آینده به این حمایت مهم برخورد کرده و احتمال تغییر روند وجود دارد .

اگر در تراز ۱,۶۴۵,۰۰۰ واحد حمایت نشود و با همین شدت نزول کند حمایت بعدی ترازهای ۱,۳۸۵,۰۰۰ و ۱,۲۵۷,۰۰۰ واحد است.

اما در صورت حمایت در تراز ۱,۶۴۵,۰۰۰ واحد و تغییر روند , حرکت بعدی صعودی شاخص بسیار بسیار با اهمیت است و سه حالت دارد :

۱ –  اگر شاخص با حجم بالا و پر قدرت به سمت سقف قبلی ۲,۱۰۳,۰۰۰ واحد حرکت کرده و موفق شود از آخرین سقف سکوی ۲,۱۰۳,۰۰۰ واحد با حجم بیش از ۱۱ میلیارد معامله برگه سهام و اوراق عبور کند آنگاه هدف بعدی شاخص , تراز ۳,۵۰۰,۰۰۰ تا ۳,۹۰۰,۰۰۰ واحد خواهد بود .

۲ – اما اگر شاخص از آخرین سقف تراز ۲,۱۰۳,۰۰۰ واحد با حجمی کمتر از ۹,۵۰۰,۰۰۰,۰۰۰ حجم معاملات عبور کند آنگاه احتمالا پس از صعودی ضعیف دوباره روندی نزولی در پیش می گیرد و این فقط یک احتمال با توجه به تحلیل حجم نمودارهای تکنیکال است .

۳ – و سومین حالت این است که حتی ممکن است شاخص در رسیدن به آخرین سقف یعنی تراز ۲,۱۰۳,۰۰۰ واحد ضعف نشان داده و حتی موفق به رسیدن به سقف قبلی تراز ۲,۱۰۳,۰۰۰ واحد نشود و قبل از رسیدن به این سقف روند صعودی شاخص ضعیف شده و دوباره روندی نزولی در پیش بگیرد که در اینصورت احتمالا  شاهد اصلاح تا حدود تراز ۱,۰۹۰,۰۰۰ واحد خواهیم بود که البته قبل از این تراز , شاخص یک حمایت هم در تراز ۱,۳۸۵,۰۰۰ واحد دارد . همه این حدس و گمان ها در حجم معاملات مخفی است و در اینجا و در ادامه روند شاخص , تحلیل حجم بسیار یاری کننده در تخمین حرکات آتی نمودار شاخص است و با توجه به روند آتی شاخص بورس می توان احتمالات دیگری مطرح کرد.

ایکسیگنال

نوشته‌های مرتبط

قوانین ارسال دیدگاه

  • دیدگاه های فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • دیدگاه های نامرتبط به مطلب تایید نخواهد شد.
  • از درج دیدگاه های تکراری پرهیز نمایید.
دیدگاه‌ها