Xsignal ایکسیگنال ; آموزش بورس,آموزش تحلیل تکنیکال,آموزش تابلوخوانی بورس,آموزش امواج الیوت

دانلود نرم افزار متا استاک MetaStock , نرم افزار تحلیل تکنیکال

یکی از نرم افزار های بین المللی بسیار قوی و قدرتمند و محبوب تحلیل نمودارهای تکنیکال نرم افزار MetaStock محصول کمپانی آی بی ام IBM است که به دلیل دارا بودن امکانات متنوعی که ارائه نموده است و سهولت در استفاده , از پر استفاده ترین نرم افزار های تحلیلی است . کاربران و علاقمندان تحلیل چارت تکنیکال می توانند نسخه ۱۱ این نرم افزار را از اینجا و یا از لینک زیر دانلود نمایند :

دانلود نرم افزار متا استاک ورژن : MetaStock V.11

آموزش نصب نرم افزار متا استاک MetaStock

۱ – ابتدا فایل دانلود شده را که یک فایل فشرده است از حالت فشرده خارج کنید .  سپس دو پوشه خواهید داشت که یکی پوشه MetaStock V.11 Pro_RealTime و دیگری پوشه ای با نام Crack است.

۲ – برای نصب نرم افزار وارد پوشه MetaStock V.11 Pro_Real_Time شوید و در این پوشه روی فایل نصبی MetaStock V.11 Pro RealTime Setup کلیک راست کرده و دکمه Run as administrator را کلیک کنید . پس از این کار سیستم عامل از شما اجازه نصب نرم افزار را می خواهد در این مرحله روی Yes کلیک کنید تا وارد محیط نصب نرم افزار شوید .

۳ – در پنجره باز شده روی دکمه Setup کلیک کنید و منتظر شوید تا مرحله Setup تمام شده و پنجره بعدی باز شود .

۴ – در پنجره جدید که برای تذکر درباره لزوم ادمین بودن کاربر برای ادامه مراحل نصب باز شده است روی دکمه Next کلیک کنید.

۵ – در پنجره جدید که برای تذکر دربازه لزوم نصب بودن برخی نرم افزارها روی کامپیوتر شما باز شده است و اجازه می خواهد که در صورت نصب نبودن این برنامه ها آن ها را هم همراه با Meta Stock نصب کند روی دکمه Next کلیک کنید .

۶ – در پنجره بعدی که برای پذیرفتن قوانین باز شده است تیک گزینه I accept the agreement را بزنید و سپس روی دکمه Next کلیک کنید .

۷ – در پنجره بعدی ۳ فیلد وجود دارد :

فیلد Name باید پر شود –

پر کردن فیلد Company اختیاری است –

فیلد Setup Key هم باید پر شود . برای پر کردن Setyp Key فایل serial را که در پوشه MetaStock V.11 Pro_Real_Time قرار دارد باز کرده و کد موجود در این فایل را کپی Copy کرده و در پنجره بازشده در فیلد Setup Key پیست Past کنید و بعد روی دکمه Next کلیک کنید .

۸ – در پنجره باز شده بعدی هم روی Yes کلیک کنید . این پنجره جهت تذکر درست بودن اطلاعاتی که در پنجره قبلی وارد کرده اید باز شده است .

۹ – در پنجره بعدی سیستم از شما می خواهد محل نصب نرم افزار را تعیین کنید که بصورت پیش فرض نیازی به تغییر محل نصب نرم افزار نیست . اما اگر می خواهید محل نصب نرم افزار را تغییر دهید می توانید روی دکمه Browse… کلیک کرده و محل نصبی دلخواه را وارد نمایید و سپس روی دکمه Next کلیک نمایید .

۱۰ – در پنجره بعدی هم روی دکمه Next کلیک نمایید . در این پنجزه از کاربر سوال شده است که نوع نصب چگونه باشد که بصورت پیشفرض نوع استاندارد Standard تیک خورده است که همین نوع نصب مناسب است و نیاز به تغییر نیست . البته می توان آن را تغییر داد و نوع نصب Custom را انتخاب کرد که در اینصورت می توانید تنظیمات اضافی هم برای نصب داشته باشید که توصیه می شود در این پنجره نوع نصب همان پیش فرض استاندارد Standard باقی بماند .

۱۱ – در پنجره بعدی نرم افزار می خواهد یکی از سرویس های Real Time نرم افزار را انتخاب کنید که از ۳ گزینه موجود , همان گزینه سرویس اول که بصورت پیش فرض eSignal است تیک خورده باقی مانده مناسب است و روی دکمه Next کلیک نمایید .

در اینجا فرآیند نصب نرم افزار آغاز می شود .

۱۲ – در حین نصب پنجره دیگری باز می شود که روی دکمه Ok کلیک نمایید . این پنجره برای درخواست بروزرسانی Expert های نرم افزار باز شده است.

تذکر : در مراحل نصب نرم افزار به هیچ عنوان روی دکمه Cancel کلیک نکنید .

۱۳ – نصب نرم افزار ادامه می یابد و دوباره پنجره دیگری باز می شود که روی دکمه Overwrite کلیک کنید . در این پنجره نرم افزار تذکر داده است که فایل هایی که در پنجره مشاهده می کنید قبلا وجود داشته اند و اجازه می خواهد آن ها را دوبازه بازنشانی کند.

۱۴ – نصب نرم افزار ادامه می یابد تا پنجره جدید دیگری باز می شود که در این پنجره هم روی دکمه Next کلیک کنید . در این پنجره نحوه شروع سرویس های نرم افزار ارایه شده که دو گزینه وجود دارد که گزینه اول که بصورت پیش فرض تیک خورده است گزینه مناسب است و نیاز به تغییری نیست .

۱۵ – در پنجره بعدی هم روی گزینه Next کلیک نمایید . در این پنجره دو گزینه MetaStock Profesional و The Downloader وجود دارد که تیک هر دو خورده است که تیک کنار هر گزینه به معنای قرار گرفتن آیکن نرم افزار و دانلودر روی دسکتاپ پس از نصب نرم افزار است .

۱۶ – در مرحله بعد پنجره ای باز می شود که دو گزینه Yes  و No برای انتخاب قرار دارد . برخی فایل های راهنما در نرم افزار بصورت PDF هستند و نرم افزار از شما درخواست می کند در صورتیکه نرم افزار Adobe Acrobat Reader ورژن ۷ و یا ورژن های بالاتر روی سیستم شما نصب نیست روی گزینه Yes کلیک کنید تا آن را هم نصب کند و اگر نرم افزار Adobe Acrobat Reader روی سیستم شما نصب است گزینه No را انتخاب کنید .

۱۷ – در پنجره بعدی روی دکمه Finish کلیک نمایید و لحظاتی صبر کنید تا پنجره نصب نرم افزار بسته شده و نصب به اتمام برسد .

آموزش کرک کردن نرم افزار متا استاک MetaStock

  • وارد پوشه MetaStock V.11 Pro_Real_Time شوید .
  • داخل این پوشه وارد پوشه Crack شوید و همه فایل های موجود در پوشه را کپی کنید.
  • سپس روی آیکن نرم افزار که پس از نصب روی صفحه دسکتاپ ظاهر شده کلیک راست کرده و روی گزینه Open File Location کلیک نمایید تا محل نصب نرم افزار باز شود .
  • در پنجره باز شده که محل نصب نرم افزار است کلیک راست کرده و گزینه پیست Paste را کلیک کنید تا فایل هایی که از پوشه Crack کپی کرده اید در اینجا قرار بگیرند . احتمالا پنجره ای باز خواهد که روی Repace the file in the destination کلیک کنید که فایل های جدید جایگزین فایل های قدیمی شوند و در پنجره جدید هم روی دکمه Continue کلیک کنید.
  • فرآیند کرک نرم افزار هم به پایان رسیده است .

آموزش آپلود و وارد کردن دیتا در نرم افزار متا استاک MetaStock

۱ – برای آپلود فایل سهام شرکت ها و یا بازارهای مالی دیگر در نرم افزار متا استاک باید از نرم افزار Downloader استفاده کنیم که همراه با متا استاک در مراحل نصب , نصب گردیده است . یا می توانیم نرم افزار متااستاک را باز کرده و از نوار منو بالا روی گزینه Tools کلیک کرده و گزینه The Downloader را انتخاب کنید تا پنجره دانلودر باز شود .

۲ – در نرم افزار دانلودر , از نوار منوبار بالا گزینه Tools را انتخاب کرده و سپس گزینه convert… کلیک نمایید تا پنجره تنظیمات فایل های آپلودی باز شود .

۳ – در پنجره جدید دو قسمت Source و Destination قرار دارد.

– در پنجره قسمت Source تنظیمات را به ترتیب زیر قرار می دهیم .

File type : ASCII Text

Folder : C:\

در قسمت File Name باید با فشردن کلید Browse محل قرار گرفتن فایل های دیتا دریافتی انتخاب کنیم .

-در پنجره Destination تنظیمات را به ترتیب زیر قرار می دهیم .

File type : MetaStock

Folder : C:\MetaStock Data\

و سپس روی Ok کلیک می کنیم .

۴ – پنجره ی جدیدی باز می شود که موفقیت آمیز بودن عملیات convert را با قرار دادن تیک اوکی سبز رنگ کنار نمادهای انتخاب شده اعلام می کند که این پنجره را می بندیم .

و سپس نرم افزار Downloader را می توانیم ببندیم .

حالا می توانیم نمادهایی که بوسیله دانلودر آپلود کرده ایم را در نرم افزار متا استاک انتخاب کرده و چارت مورد نظر را مشاهده کنیم .

برای اینکار از نوار منو بالا نرم افزار متا استاک File را انتخاب نموده و سپس New و در انتها Chart را انتخاب می کنیم تا پنجره نمادهای و فایل های دیتای آپلود شده در پوشه MetaStock Data بازشده و نماد مورد نظر را برای مشاهده نمودار آن انتخاب کنیم.

نکته : برای دریافت فایل دیتا سهام شرکت ها داخلی می توانید ویدیوی آموزشی آموزش تصویری نصب و کرک نرم افزار آمی بروکر و انتقال دیتا به نرم افزار را در ایکسیگنال تماشا کنید و برای دریافت فایل دیتا سایر بازارهای مالی می توانید ویدیوی آموزشی دریافت فایل دیتا انس طلا و سایر بازارهای مالی بین المللی را در ایکسیگنال تماشا کنید .

ایکسیگنال

نوشته‌های مرتبط

قوانین ارسال دیدگاه

  • دیدگاه های فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • دیدگاه های نامرتبط به مطلب تایید نخواهد شد.
  • از درج دیدگاه های تکراری پرهیز نمایید.
دیدگاه‌ها

*
*