Xsignal ایکسیگنال ; بررسی و تحلیل بازار سرمایه

سقوط قیمت نفت با قدرت گرفتن دلار/ انتظار افزایش عرضه جلوی رشد بازار را گرفت

به دنبال کاهش ارزش اوراق قرضه که سبب قدرت گرفتن دلار آمریکا شد، قیمت نفت روز جمعه سقوط کرد.

به گزارش رویترز، به دنبال سقوط ارزش اوراق قرضه که منجر به رشد دلار آمریکا شد، و همچنین افزایش انتظارات در خصوص اینکه بازگشت قیمت نفت به بیش از آغاز بیماری همه‌گیر کووید-۱۹ احتمالا سبب افزایش عرضه در بازار می‌شود، قیمت نفت روز جمعه کاهش یافت.

معاملات آتی نفت خام وست تگزاس اینترمیدیت آمریکا ۷۲سنت یا ۱.۱درصد کاهش یافت و به ۶۲.۸۱دلار در هر بشکه رسید و تمام دستاوردهای روز پنجشنبه را از دست داد.

معاملات آتی نفت خام برنت نیز در پی از دست دادن ۱۶سنت از ارزش خود در روز پنجشنبه، ۶۳سنت یا ۰.۹درصد سقوط کرد و با قیمت ۶۶.۲۵دلار در هر بشکه مورد معامله قرار گرفت. معاملات آتی برای ماه مه نیز ۷۷سنت یا ۱.۲درصد کاهش یافت و به ۶۵.۳۴دلار در هر بشکه رسید.

گفتنی است که کاهش ارزش اوراق قرضه، منجر به تقویت دلار آمریکا و همچنین افزایش بازده شد که توانست اقلام بدون بازده را تحت تاثیر قرار دهد. افزایش ارزش دلار باعث می‌شود نفتی که با دلار آمریکا قیمت‌گذاری شده، برای خریداران با ارزهای دیگر گران‌تر تمام شود.

به رغم افت قیمت‌ها در روز جمعه، هر دو معیار برنت و وست تگزاس اینترمیدیت در مسیر دستیابی به سود تقریبا ۲۰درصدی در ماه جاری قرار دارند؛ زیرا با وجود اینکه بازارها با اختلالات عرضه از سوی آمریکا مواجه شده‌اند، خوش‌بینی برای بهبود تقاضا به دنبال عرضه واکسن ایجاد شده است.

سرمایه‌گذاران پیش‌بینی می‌کنند که اعضای اوپک پلاس در جلسه هفته آینده سبب بازگشت عرضه بیشتر به بازار شوند.

منبع : اقتصاد آنلاین

ایکسیگنال

نوشته‌های مرتبط

قوانین ارسال دیدگاه

  • خواهشمندیم دیدگاه خود را با حروف فارسی ارسال نمایید.
  • لطفا قبل از ارسال , دیدگاه سایر کاربران را مطالعه نمایید.
  • لطفا از درج دیدگاه های تکراری پرهیز نمایید.
  • از اینکه درباره مطلب صفحه دیدگاه خود را می نویسید , سپاسگزاریم.
دیدگاه‌ها