Xsignal ایکسیگنال ; بررسی و تحلیل بازار سرمایه

پیش بینی اوپک درباره رشد تقاضای جهانی نفت در نیمه دوم ۲۰۲۱

کمیته مشترک نظارت وزرا در اوپک پلاس پیش بینی کرد که بهبود تقاضای نفت در نیمه دوم سال جاری میلادی با سرعت بیشتری صورت خواهد گرفت.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری تاس، درحالی که تعداد موارد ابتلا به ویروس کرونا و بیماری کووید_۱۹ هنوز در سراسر جهان رو به افزایش است، کمیته مشترک نظارت وزرا در اوپک پلاس پیش بینی کرد که بهبود تقاضای نفت در نیمه دوم سال جاری میلادی با سرعت بیشتری صورت خواهد گرفت.

کمیته نظارت اوپک پلاس در اطلاعیه ای پس از نشست خود گفت به همین دلیل است که این سازمان بر تصمیم خود که یک ماه پیش گرفته است، پافشاری می کند.

در این اطلاعیه آمده است: موارد ابتلا به کووید_۱۹ با وجود ادامه فعالیت های واکسیناسیون در برخی کشورها در حال افزایش است و این موج جدید می تواند بهبود اقتصادی و تقاضای نفت را مختل کند.

بر اساس این گزارش، این نشست روند رو به کاهش موجودی (نفت) در کشورهای عضو سازمان همکاری و توسعهٔ اقتصادی OECD را تایید کرد اما متذکر شد که این موجودی در مارس ۲۰۲۱، ۱۴.۴ میلیون بشکه افزایش یافته و ۷۷.۴ میلیون بشکه بیشتر از متوسط سال های ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۹ بوده است.

در این سند آمده است: با توجه به این شرایط، کمیته نظارت اوپک پلاس تصمیم گرفت تا اجرای تصمیم گرفته شده در جلسه اول آوریل را ادامه دهد.

جلسه بعدی این کمیته و نشست وزیران کشورهای عضو ائتلاف اوپک قرار است اول ژوئن برگزار شود.

منبع : خبرگزاری تسنیم

ایکسیگنال

نوشته‌های مرتبط

قوانین ارسال دیدگاه

  • خواهشمندیم دیدگاه خود را با حروف فارسی ارسال نمایید.
  • لطفا قبل از ارسال , دیدگاه سایر کاربران را مطالعه نمایید.
  • لطفا از درج دیدگاه های تکراری پرهیز نمایید.
  • از اینکه درباره مطلب صفحه دیدگاه خود را می نویسید , سپاسگزاریم.
دیدگاه‌ها